Як магніт отримав свою назву від стародавнього племені магнетів або "магнесійскіе камені".

 В історії магніту існує багато старовинних версій з різних країн, як і звідки пішла назва "магніт". Досить цікавий варіант "магнесійскіх каменів", у якого багато прихильників, на яку посилаються наукові джерела, в розділах - чому магніт називають магнітом.

magnesiya-krit-sejchas.jpg

Мал. Магнесія, Крит, нинішній час.

 Для початку, нам необхідно повернутися за часів античності до Стародавньої Греції. Точніше в приморську частину Фессалії, де знаходилася Магнесія, Магнісія або Магнезія (точна назва змінюється). Жило там македонське плем'я зі своїми віруваннями, правами, законами. З огляду, як раз на їх вірування і з'явилася їх власна назва. Називали вони себе магнетами в честь їх першого царя Магнета.

bog-zevs.jpgnimfa-fiya.jpg

Мал.№ 1 Міфологія - Зевс, грому та молній ; мал.№ 2 Фія - німфа.

  Який був не ким іншим, як сином бога Зевса (згідно давньогрецької міфології - вельми авторитетний батько) і Фії - німфи, дочки річкового бога Кефиса. Досить важко розібратися, які дані найбільш точні, припущень в джерелах міфології, чий Магнет син, брат і батько досить багато. Можна зробити тільки висновок, що персонаж гідний, раз стільки претендують на його батьків і родичів. Всіх можливих батьків об'єднує одне - всі вони різні давньогрецькі божества, без винятків. Цей міфологічний бог Магнет став правити народом, названим на честь нього - магнетами, а територія їх володінь - Магнесією. Згодом магнети діставшись з Греції в Малу Азію створили там міста з однаковою назвою Магнесія на Меандрі і Магнесія у Сипила. Історія цього народу достатня багата, залишили магнети чималий слід в історії світу. Повернемося до наших магнітів.

ruiny-magnesiya-na-meandre-turciya..jpg

Мал. Стародавнє місто Магнесія на Меандрі

 Дійсно, в стародавні часи, в тому регіоні були багаті поклади різних мінералів, особливо природних магнітів. Камені все разом, не розбираючи окремо, називали "магнесійскіе камені", або "камені з Магнесии". З усіх інших, було два чорних - пиролюзит (діоксид марганцю) і магнетит (магнітний залізняк, він же в народі - магніт).

chernaya-magneziya.jpgmagnitnyj-zheleznyak.jpg

Мал. №1 Пиролюзит ("Чорна магнезія") і №2 Магнітний залізняк ("магнітом") вид на сколе каменів.

 Стародавній народ магнетів, сильно мудрувати не став, назвав два камені однією назвою "magnes". Мабуть у них була пристрасть до однакових назв - міста, камені ... Магнети поділили два камені на жіночий і чоловічий. Пиролюзит віднесли до жіночого начала, магнітних властивостей у нього немає, а ось додавши його в варіння скла, то скло стане світліше. Згодом він отримав окрему давню назву "чорна магнезія". Магнітному залізняку, з його магнітними властивостями тяжіння заліза, призначено чоловіче начало і назва "магнітит". Саме магнітит є найбільш сильним природним магнітом, з усіх магнітів.

gornyj-hrebet-ida-greciya.jpggora-ida-greciya.jpg

Мал. №1 Гірський хребет Іда, Греція і мал. №2 Гора Іда, Греція.

 На території двох Магнесій в різних країнах - на Криті в Стародавній Греції і в Малій Азії є дві гори з однаковою назвою Іда, з шматками природного магніту на їх схилах. У нинішньої Туреччини Іда тепер називається Каз.

gornyj-hrebet-kaz-turciya.jpggornyj-kaz-turciya-gora-ida.jpg

Мал. №1 Гірський хребет Каз, Туреччина і мал. №2 Гора Каз (в античності Іда), Туреччина.

 Поклади магнетиту (магнітного залізняку) є у обох, від чого в них часто б'ють блискавки. Це дає привід до суперечок, від якої ж точно Магнесії пішла назва "магніт". Більшість джерел схиляються до фессалийской Магнесії на Криті, що магніт названий саме на честь цього міста.

 Існує давньогрецька легенда-казка про пастуха Магнусе, який на горі Іда, знайшов багато магнітів і приніс їх людям, на честь нього і було названо магніт - досить цікава. Цю легенду про магніті потрібно розглядати окремо.