Сувенірні магнітики на холодильник - маленькі "люблячі камені" давнини.
Як з давнини кажуть: "притягує - значить любить". Зауважували, що куди б ми не поїхали, йдемо розглядати місцеві сувеніри та обов'язково купуємо магніти на холодильник. Мабуть, нас до них притягує. І не дарма. Адже в кожному сувенірному магнітику на холодильник є магніт, тобто в ньому є частина і сила того чарівного та містичного каменя давнини, що вміє притягувати до себе. А в сувенір ми беремо на згадку, як частинку того місця, де побували, точніше наші добрі емоції пов'язані на той момент з цим місцем. Ось і виходить таке гарне позитивне тяжіння нас до барвистих та прикольних магнітів на холодильник.
Саме за властивості магніту - притягувати залізо, майже у всіх країнах світу в різні часи, люди його називали найчастіше, якщо перекласти дослівно "коханий", "коханий", "коханець", "люблячий камінь". Хоча були й інші назви у магніту, точніше магнітного залізняку, нині - магнетиту, офіційно з 1845 року.
Якщо зібрати назви магніту з різних куточків світу, то звучатимуть вони по різному.
Китай - ци-ши (чу-ши), нітши-чі - переважно переклад “люблячий камінь”.
Греція - каламіта, адамас, адамам, сидерит, "Геркулесів камінь", магніт.
"Геркулесів" - оскільки може підняти масу більше, ніж сам, а також видобували магнетит у Лідії біля міста Гераклів. Сидерит – у перекладі “алмаз”, так греки називали м'яке залізо, магніт та необроблений алмаз – за залізний блиск.
Мал. Необроблені мінерали в природі – магнетит, сидерит, алмаз у руді, чорний алмаз.
Франція – аман, айман, аймант. Існує думка, що з'явилися від слова алмаз, по плутанині з сидеритом. Є версії, що від слова "коханий", як і в більшості країн. Французи вимовляють слово аймант, як - еман, але це дослівно - люблячий.
Єгипет - "Кістка Ора". У Стародавньому Єгипті за віруваннями магніт вважався єгиптянами кісткою бога Ора, відомого під іменами Хор, Гор. Сина Осіріса та Ісіди, бога неба, сонця, царственності.
Німеччина – зілельштейн, магнес, магнет. Вважається, що слово магніт перейшло від грецького, пов'язаного з назвою міста племені магнетів - Магнісії в Греції або за легендою про пастуха. Зілельштейн – у перекладі – друкований камінь.
У давнину багато дворян використовували перстень як свою печатку. Дуже зручно, тому що перстень завжди при собі на руці. для цього на камінні вирізалися символи і камінь вправляли в перстень. Використовували для цього камені магнетиту. Також камені магнетиту використовувалися у віруваннях, у магічних ритуалах, ними вирізалися символи і знаки.
Індія, країни Південної Азії, Непал - Тхумбак. Санскритською, літературною давньою індійською мовою, означало - люблячий. Ця назва прижилася у східних країнах.
Іспанія – п'єдрамант. Швидше за все та сама плутанина з алмазом і сидеритом, що прийшла з Греції;
Великобританія, США - лоудстоун, камінь вказівний шлях.
Румунія, Боснія - каламіту. Так називали, окрім Румунії та Боснії, а ще й у Греції. Слово це мало ще й інші значення, так каламіта грецькою ще позначала - очеретяна, а румунською - спокійний.
Так багато назв, а це той самий природний магніт, з його незвичайними властивостями. Коли люди вивчили ці властивості і можуть самі створювати штучні потужніші магніти, вже з придатними для нас різними додатковими властивостями, наприклад гнучкі магніти, легші, з потужнішою підйомною силою, не втрачають своїх властивостей за інших температур тощо.
Але, всі різні матеріали, які мають магнітні властивості ми називаємо магнітами, незалежно від розміру, виду та місця застосування.
Цікаво те, що без винаходу штучного магніту та застосування магнітних властивостей, з використанням яких працює вся наша побутова техніка, не було б і сучасного холодильника, пилососа, пральної машини, мобільного телефону та комп'ютера та іншої техніки, до якої ми всі так звикли.
І звичні нам сувенірні магніти на холодильнику – це також магніти. Іноді ми називаємо магніти на холодильник – просто магніт чи магнітик на холодильник, які є у вигляді: туристичних, сувенірних, фото, святково-тематичних (наприклад новорічні, закохані тощо), рекламних, навчальних і тд. Матеріали та зовнішній вигляд, розміри та вартість теж різноманітні.
Лідирують за креативністю - керамічні магніти на холодильник, у них, у більшості випадків, використовують для кріплення на холодильник жорсткі металеві магніти.
Нові тенденції у виготовленні легких дерев'яних магнітів на холодильник робить ці магнітики барвистими і об'ємними, з 3-D ефектом.
Вінілові магніти - ламінований малюнок прикріплений повністю до гнучкого магніту на вінілової основі - найлегші, але досить міцні та найнижчі за вартістю. Акрилові магніти на холодильник - фото чи малюнок вставлений в акриловий прозорий пластик, міцні та легкі, це більше фото магніти.
Дерев'яні, акрилові та вінілові магнітики кріпляться до холодильника за допомогою гнучкого легкого магніту на вініловій основі, який добре зміцнює сувенірний магніт на поверхню холодильника і робить магнітики легшими за вагою, що добре для транспортування їх, для кухонь з керамічною підлогою з плитки.
Однак, утримує їх усіх на стіні холодильника все та ж магнітна сила, яку людство відкрило ще в давнину в чорному камені магнетиту.
Сувенірні магніти на холодильник можна подивитися та придбати на сайті інтернет-магазину "Твій Подарунок"