Сувенірні магнітики на холодильник - маленькі "люблячі камені" давнини.

magnit-na-holodilnik-serdce-ya-tebya-lyublyu-polikeramika-1.jpgmagnit-na-holodilnik-angel-vlyublennyh-angel-serdechko.jpg

Як з давнини кажуть: "притягує - значить любить". Зауважували, що куди б ми не поїхали, йдемо розглядати місцеві сувеніри та обов'язково купуємо магніти на холодильник. Мабуть, нас до них притягує. І не дарма. Адже в кожному сувенірному магнітику на холодильник є магніт, тобто в ньому є частина і сила того чарівного та містичного каменя давнини, що вміє притягувати до себе. А в сувенір ми беремо на згадку, як частинку того місця, де побували, точніше наші добрі емоції пов'язані на той момент з цим місцем. Ось і виходить таке гарне позитивне тяжіння нас до барвистих та прикольних магнітів на холодильник.

Саме за властивості магніту - притягувати залізо, майже у всіх країнах світу в різні часи, люди його називали найчастіше, якщо перекласти дослівно "коханий", "коханий", "коханець", "люблячий камінь". Хоча були й інші назви у магніту, точніше магнітного залізняку, нині - магнетиту, офіційно з 1845 року.

magnetit-2.jpg

Якщо зібрати назви магніту з різних куточків світу, то звучатимуть вони по різному.

Китай - ци-ши (чу-ши), нітши-чі - переважно переклад “люблячий камінь”.

Греція - каламіта, адамас, адамам, сидерит, "Геркулесів камінь", магніт.

"Геркулесів" - оскільки може підняти масу більше, ніж сам, а також видобували магнетит у Лідії біля міста Гераклів. Сидерит – у перекладі “алмаз”, так греки називали м'яке залізо, магніт та необроблений алмаз – за залізний блиск.

magnitet-3.jpgsiderit.jpgalmaz-v-porode.pngchernyi-almaz-v-prirode.jpg

Мал. Необроблені мінерали в природі – магнетит, сидерит, алмаз у руді, чорний алмаз.

Франція – аман, айман, аймант. Існує думка, що з'явилися від слова алмаз, по плутанині з сидеритом. Є версії, що від слова "коханий", як і в більшості країн. Французи вимовляють слово аймант, як - еман, але це дослівно - люблячий.

egipet-gor.jpg

Єгипет - "Кістка Ора". У Стародавньому Єгипті за віруваннями магніт вважався єгиптянами кісткою бога Ора, відомого під іменами Хор, Гор. Сина Осіріса та Ісіди, бога неба, сонця, царственності.

Німеччина – зілельштейн, магнес, магнет. Вважається, що слово магніт перейшло від грецького, пов'язаного з назвою міста племені магнетів - Магнісії в Греції або за легендою про пастуха. Зілельштейн – у перекладі – друкований камінь.

persten-pechat.jpg

 У давнину багато дворян використовували перстень як свою печатку. Дуже зручно, тому що перстень завжди при собі на руці. для цього на камінні вирізалися символи і камінь вправляли в перстень. Використовували для цього камені магнетиту. Також камені магнетиту використовувалися у віруваннях, у магічних ритуалах, ними вирізалися символи і знаки.

Індія, країни Південної Азії, Непал - Тхумбак. Санскритською, літературною давньою індійською мовою, означало - люблячий. Ця назва прижилася у східних країнах.

sanskript.jpg

Іспанія – п'єдрамант. Швидше за все та сама плутанина з алмазом і сидеритом, що прийшла з Греції;

Великобританія, США - лоудстоун, камінь вказівний шлях.

Румунія, Боснія - каламіту. Так називали, окрім Румунії та Боснії, а ще й у Греції. Слово це мало ще й інші значення, так каламіта грецькою ще позначала - очеретяна, а румунською - спокійний.

kamen-magnitnyj-zheleznyak.jpg

Так багато назв, а це той самий природний магніт, з його незвичайними властивостями. Коли люди вивчили ці властивості і можуть самі створювати штучні потужніші магніти, вже з придатними для нас різними додатковими властивостями, наприклад гнучкі магніти, легші, з потужнішою підйомною силою, не втрачають своїх властивостей за інших температур тощо.

4-polusniy-magnit.jpgproekt-solnce-na-zemle.jpg

 Але, всі різні матеріали, які мають магнітні властивості ми називаємо магнітами, незалежно від розміру, виду та місця застосування.

elektromagnit.jpgelektromagnit-2.jpg

 Цікаво те, що без винаходу штучного магніту та застосування магнітних властивостей, з використанням яких працює вся наша побутова техніка, не було б і сучасного холодильника, пилососа, пральної машини, мобільного телефону та комп'ютера та іншої техніки, до якої ми всі так звикли.

magnit-na-holodilnik-veer-keramika.jpgmagnit-na-holodilnik-persha-divka-na-seli-derevo-mnogoslojnyj.pngmagnit-na-holodilnik-muzhik-s-varenikom-ruchnaya-rabota.jpg

І звичні нам сувенірні магніти на холодильнику – це також магніти. Іноді ми називаємо магніти на холодильник – просто магніт чи магнітик на холодильник, які є у вигляді: туристичних, сувенірних, фото, святково-тематичних (наприклад новорічні, закохані тощо), рекламних, навчальних і тд. Матеріали та зовнішній вигляд, розміри та вартість теж різноманітні.

Лідирують за креативністю - керамічні магніти на холодильник, у них, у більшості випадків, використовують для кріплення на холодильник жорсткі металеві магніти.

shaiby-dlia-magnitov.jpg

Нові тенденції у виготовленні легких дерев'яних магнітів на холодильник робить ці магнітики барвистими і об'ємними, з 3-D ефектом.

magnit-na-holodilnik-s-lyubovyu-para-na-lavochke-vinilovyj.jpgmagnit-zhitomir-skelya-chatskogo-akril-velikij.jpgmagnit-na-holodilnik-ukraina-svinka-perec-ruchnaya-rabota.jpg

Вінілові магніти - ламінований малюнок прикріплений повністю до гнучкого магніту на вінілової основі - найлегші, але досить міцні та найнижчі за вартістю. Акрилові магніти на холодильник - фото чи малюнок вставлений в акриловий прозорий пластик, міцні та легкі, це більше фото магніти.

magnitnyj-vinil-rulon.jpg

Дерев'яні, акрилові та вінілові магнітики кріпляться до холодильника за допомогою гнучкого легкого магніту на вініловій основі, який добре зміцнює сувенірний магніт на поверхню холодильника і робить магнітики легшими за вагою, що добре для транспортування їх, для кухонь з керамічною підлогою з плитки.

magnitnaiy-sila-2.jpg

Однак, утримує їх усіх на стіні холодильника все та ж магнітна сила, яку людство відкрило ще в давнину в чорному камені магнетиту.

Сувенірні магніти на холодильник можна подивитися та придбати на сайті інтернет-магазину "Твій Подарунок"

https://your-present.com/magnity-ukraina